Program sommar och höst 2008 "Dag - för - dag

 

 

AUGUSTI

21 augusti Föreläsning Familje- & Personlig karmahealing kl. 19.00

27 augusti Behandlingar HjärteHealing tider 10.00-17.00

27 augusti HealingParty kl. 19.00

27 augusti Behandlingar HjärteHealing tider 10.00-17.00

28 augusti TrumResa kl. 19.00

 

 

SEPTEMBER

3 september Drömgrupp med tydningar (träff 1) kl.19.00

4 september Föreläsning Quan Yin Healing kl.19.00
7 september Reikiträff kl. 16.00 - 19.00

8 september Meditationskurs (träff 1) kl. 19.00

10 september Drömgrupp med tydningar (träff 2) kl.19.00

11 september Föreläsning ÄrkeängelHealing kl.19.00

13 september Work-shop med RAH (Folkets Hus) kl. 12.00 - 18.00

14 september Medial Utvecklingsdag 1 kl. 10.00 - 16.00

15 september Behandlingar ÄrkeänglaHealing tider kl. 10.00 - 16.30

15 september Meditationskurs (träff 2) kl. 19.00

16 september Behandlingar HjärteHealing tider 10.00-17.00

16 september Föreläsning Stjärn- & Änglamänniskor kl. 19.00

17 september Drömgrupp med tydningar (träff 3) kl.19.00

17 september Astrologi- & Tarot Konsultationer, under dagen

20 september Kurs Quan Yin’s Gudomliga Healing (dag 1) 14.00-21.00

21 september Kurs Quan Yin’s Gudomliga Healing (dag 2) 09.00-17.00

22 september Meditationskurs (träff 3) kl. 19.00

23 september Tarot - kurs (träff 1) kl.19.00

24 september Drömgrupp med tydningar (träff 4) kl.19.00
25 september TrumMeditation kl. 19.00

28 september RiseUp meditation kl. 10.00 – 15.00

29 september Meditationskurs (träff 4) kl. 19.00

30 september Bokcirkel "Leva med Glädje" (träff 1) kl. 19.00

 

 

 

OKTOBER

1 oktober Drömgrupp med tydningar (träff 5) kl.19.00

5 oktober Medial Utvecklingsdag 2 kl. 10.00 - 16.00

6 oktober Meditationskurs (träff 5) kl. 19.00

7 oktober Tarot - kurs (träff 2) kl.19.00

7 oktober Föreläsning Astrologi, Folkets Hus, kl. 19.00

8 oktober Pendelkurs (träff 1) kl.19.00

11 oktober Reiki-kurs (dag 1) kl. 14.00 - 19.00

12 oktober Reiki-kurs (dag 2) kl. 10.00 - 15.00

13 oktober Meditationskurs, fortsättning, (träff 1) kl. 19.00

14 oktober Bokcirkel "Leva med Glädje" (träff 2) kl. 19.00

15 oktober Pendelkurs (träff 2) kl.19.00

16 oktober Behandlingar HjärteHealing tider 10.00-17.00

16 oktober Föreläsning HjärteHealing kl. 19.00

20 oktober Meditationskurs, fortsättning, (träff 2) kl. 19.00

21 oktober Tarot - kurs (träff 3) kl.19.00
21 oktober Föreläsning "Lita på livet" Folkets Hus kl.19.00

22 oktober Föredrag Andlig Terapi kl. 19.00

23 oktober TrumMeditation kl. 19.00

25 oktober Kurs HjärteHealing, dag 1 kl. 14.00 - 21.30
26 oktober Kurs HjärteHealing, dag 2 kl. 09.00 - 19.00

27 oktober Meditationskurs, fortsättning, (träff 3) kl. 19.00

28 oktober Bokcirkel "Leva med Glädje" (träff 3) kl. 19.00

28 oktober Konsultationer med Agneta Oreheim under dagen

29 oktober Behandling Andlig Terapi tider 10.00 - 17.00

30 oktober Föreläsning Tidigare Liv - Nästkommande Liv kl. 19.00

 

NOVEMBER

3 november Meditationskurs, fortsättning, (träff 4) kl. 19.00

4 november Tarot - kurs (träff 4) kl.19.00

9 november Reikiträff kl. 16.00 - 19.00

10 november Meditationskurs, fortsättning, (träff 5) kl. 19.00

11 november Bokcirkel "Leva med Glädje" (träff 4) kl. 19.00

16 november RiseUp meditation Kl.10.00 – 15.00

18 november Tarot - kurs (träff 5) kl.19.00

20 november Medial demonstration Kl.19.00

25 november Bokcirkel "Leva med Glädje" (träff 5) kl. 19.00

 

Ytterligare information om varje aktivitet finns att hämta på GULDKORN’s

hemsida på: www.guldkorn.nu

eller gör ett besök i butiken på Östra Långgatan 33 i Varberg 12.00-18.00 vardagar, lördagar 10.00 - 13.00 och prata med Margareth,

eller ring gärna 0340 - 67 75 35 om du inte kan komma in i butiken eller inte når vår hemsida.


Välkommen !

GULDKORN & Margareth